Pokker online – millest alustada?

Mina isiklikult alustasin pokkerimänguga niisama enda ja oma sõprade lõbuks kodustes tingimustes, ilma panusteta mängides. See oli lõbus seltskondlik ajaviide ja eesmärk polnud teenida raha.

Kuid sõpradega saame kokku harva ja mulle hakkas pokker mänguna meeldima. Siis avastasin, et seda saab ka internetis tasuta mängida ja sellest sai hea meelelahutuse viis peale pikka tööpäeva lõõgastumiseks. Aja peale said oskused hea lihvi ja minu arvates on need tasuta leheküljed väga hea viis, et mäng ja reeglid korralikult ära õppida, enne kui üldse mõnd panustega kasiinot kaaluma hakata – ka paljud profid on niimoodi alustanud, esialgu suuri plaane tegemata. Mängid mängid ja siis avastad, et skill on juba nii hea, et võiks tegelikult panustega juba proovida.

Niipalju veel, et interneti kasiino tundub mulle raha peale mängimiseks mõnusam – saab olla anonüümne ja valida enda jaoks sobiva aja ja koha. Online mängides on enesetunne vabam kui inimeste keskel ja mõte töötab paremini. Võimalik, et see on muidugi individuaalne ja paljud eelistavad just ka mängu sotsiaalset aspekti.

Kuidas valida parim pokkerituba?

Internet kubiseb erinevatest online pokkeritubadest, valik tundub väga kirju ja kuidas siis valida just parim variant?

Olen nüüdseks lugenud erinevaid pakkumisi ja ka foorumeid ja vaadanud, mida teised mängijad on soovitanud, ning esile on tõusnud ikka need suuremad ja tuntumad. Kõige ees juhib ikkagi Pokerstars ja Unibet, neile järgnevad TonyBet poker, Triobet, Paf ja OlyBet. Võtsin arvesse nende pakkumisi nii uutele tulijatele kui ka vanadele olijatele, mängijate rohkust ja tarkvarade kasutajasõbralikkust. Samuti toimuvad juhtivatel tubadel ka suurimad online pokkeriturniirid, mida sa mujalt nii kergelt ei leia.

Üldiselt soovitan süüvida nende tubade erinevatesse pakkumistesse ja panna tähele, et boonused, mida nad pakuvad, ei saa kohe täismahus ära kasutada, vaid tuleb teha ka oma panuseid. Et soov mängida omapoolsete panustega peaks olema siiski selge, enne kui kontot looma hakata. Tean inimesi, kes suurte boonuste reklaami peale konto teevad, reegleid läbi ei loe ja on siis üllatunud, et ei saagi kohe “pappi” välja võtta. :)

 

Kust saada head infot pokkeri mängustrateegiate kohta?

Tänapäeval leiab internetist enam – vähem kõige kohta infot. Kui ringi googeldada, leiab blogisid, videoid ja vestlusringe, kus erineva tasemega mängijad oma teadmisi vahendavad. Kui on soov aga asi natuke põhjalikumalt ette võtta, leiab interneti foorumites ringi surfates ka päris palju nõuandeid, milliseid raamatuid võiks lugeda. Paljud on nimetanud näiteks väga heaks pokkeriõpikuks algajatele Ed Milleri “Getting started in holdem” raamatut. Põhjalikum ülevaade ühe eduka pokkerimängija elust, filosoofiast ja mängustrateegiatest on aga internetis paljukiidetud Barry Greensteini “Ace on the river”. Viimases kirjutab autor iseendast ja oma kogemusest ning paljud on nimetanud seda raamatuks, mis muutis nende arusaama pokkerimängust. Neid raaamatuid on muidugi veel ja veel ning eks igaüks leiab endale oma, kuid mina tõin välja just need populaarsemad ja eestlaste hulgas enimkiidetumad variandid.

Igaljuhul soovin head kätt ja kivi kotti!