Mida peaks spordiennustuste kohta teadma?

Adrenaliinisõbrad ning kirglikud spordifännid on alati leidnud võimalusi erinevate hobide ühendamiseks. Eriti hea variant on see, kui sellest sünnib ka mingisugust tulu. Näiteks on hea võimalus oma lemmiku kossumängu põnevamaks tegemiseks kihlveokontoris panuse tegemine.

Kihlveokontorid pakuvad võimalust panuseid panna kõigile populaarsetele ja vähempopulaarsetele mängudele kogu maailmas, mistõttu on valikuvõimalust nii neil, kes fännavad kossu ja hokit kui ka neil, kellele meeldivad curling ja snooker.

Eestis on hulk erinevaid kihlveokorraldajaid ning ka spordibaare ja kasiinosid, kus saab oma ennustusi teha. Uusi kohti tekib kohati nagu seeni pärast vihma.

Edukamaks ennustuste tegemiseks tasub teada kihlveokontorites ja ennustusportaalides kasutatavaid mõisteid:

Spordiennustus (totalisator)– tegelikult ei tasu arvata, et panuseid vaid spordile tehtaks. Ennustusportaalid korraldavad kihlvedusid teistelegi sündmustele nagu näiteks Eurovisiooni lauluvõistlus;
Panus – summa, mille mängija mängu paneb;
Kihlveos osaleja – see, kes panuse teeb;
Mängud – spordi- või muud sündmused, millele saab ennustusi teha;
Koefitsient – arv, millega korrutatakse võidu korral panus.

Kihlvedudes on panuseid kahte tüüpi – lihtsad ning kombineeritud. Lihtpanustega ongi kõik lihtne – võidusumma tuleb panuse ning koefitsiendi korrutisest. Kombineeritud panuse puhul sõltub võit kahest õigesti ennustatud mängust. Kui üks ennustus on vale, siis panus kaotatakse. Kui oled algaja, on parem alustada lihtpanustest.

Panused jagunevad veelgi. Üldiselt tuntakse kümmet panusetüüpi – matš, vähem/rohkem, händikäp, aasia händikäp, duubeldus, poolaeg/täisaeg, täpne tulemus, poolaja tulemus, võitja, paaritu või paaris.

Nagu näha on spordiennustusi tehes valikuvõimalusi palju ning endale sobiva variandi leiab igaüks. Kõigi panusetüüpide põhjal on tekkinud ka erinevad mängustrateegiad. Üldiselt jagunevad kihlvedudes osalejad kaheks – need, kes usaldavad sisetunnet ning need, kes jälgivad statistikat ning kasutavad strateegiaid, et oma mängust ka tõesti tulu teenida.