Mänguautomaadid ja kuidas need töötavad

Viimasel ajal olen sattunud lugema kasiinode ajaloost ja nii juhtus kätte ka kirjandust teemal mänguautomaadid. Olen alati selle mängu fenomeni püüdnud välja nuputada, aga ei ole ühese vastuseni jõudnud. Täna kirjutaksingi teile natuke mänguautomaatidest (Ameerika inglise keeles “slot machine”, Inglismaal “fruit machine” ja Austraalias “poker machine”).

Tagareast esiritta

Algselt paigaldati mänguautomaadid ehk slotikad kasiinodesse, et tõmmata ligi tavakülastajaid, kellel ehk puudusid teadmised keerulisematest kaardimängudest nagu näiteks blackjack või pokker ja nii oli ka neil “lollikindel” masin olemas, millel mängida. Lisaks saab mänguautomaatidel teha ka väga väikeseid panuseid, mis samuti rahvast kohale meelitas.

Kuid kasiinodele endalegi ootamatult osutus see idee röögatult edukaks, tuues sisse suuri masse ja kasumit. Aja möödudes sai sellest nurgas seisvast väikeste panustega lihtlabasest masinast kasiino keskpunkt, tuues näiteks USA-s Las Vegases sisse koguni 70% kogu kasiinode kasumist.

Tehnoloogia muutumine

Ajaga on ka muutunud see, kuidas mänguautomaadid töötavad. Kui esimesed masinad olid sageli isegi külje peal asetseva kangiga (“ühe käega bandiit”), siis nüüdseks on kasutusel juba puutetundlikud ekraanid, rääkimata online ja mobiilsetest kasiinodest.

Klassikaline mehaaniline süsteem on peaaegu täielikult asendunud süsteemiga, kus mänguautomaadid on arvuti kontrollitavad. Mäng ise on küll jäänud laias laastus samaks. Mängija tõmbab kangi/vajutab nuppu, et tõmmata keerlema rullikuid, milledel on peal erinevad pildid ja sümbolid (klassikaliselt on mänguautomaadil kolm rullikut). Võidu või kaotuse määrab see, mis pildid ja sümbolid jäävad ekraanile püsima ja millised neist asetsevad võiduliinil. Vanimates versioonides oli selleks üks võiduliin vasakult paremale ekraani keskel, uuematel mängudel võib olla võiduliine palju arvukamalt, mõnel isegi kuni 100! Lisaks igasugused boonused ja lisad, mida erinevad mängud tänapäeval pakuvad. Kui mängus tuleb võit, maksavad mänguautomaadid selle sulle kohe ka välja (erandiks mõned mängud nagu näiteks Book of Ra, kus saab teatud olukordades valida, et kas võit välja võtta või võidusumma pealt proovida veelgi suuremat summat võita ehk duubeldada).

Samuti on arenenud mängud temaatiliselt – üksteist proovitakse üle trumbata teemade ja heade graafikatega, kuna tänu selle mängu kasumlikkusele on mänguautomaadid saadaval ükskõik millisesse kasiinosse astud või mis lingile internetis klikkad. Sageli põhinevad slotimängud tuntud telemängudel ja filmidel (Planet of the Apes, Star Wars, The Addams Family jne) ning nende teostus on tõeliselt heal tasemel – igasugused vaheklipid näiteks mängus Planet of the Apes on väga muljetavaldavad, sest pärinevad otse sellenimelisest filmist. Samamoodi ka soundtrack.

Niimoodi mängides võib tõeliselt sinna maailma ära kaduda. Atmosfäär, mille paljud mängud loovad, on tõeliselt tugev ja kaasahaarav. Samuti loovad tuntud sarjade ja filmide teemad ilmselt mängijates ka sooja äratundmise, rääkimata erutustpakkuvast hasardimomendist.

Soovin ka teile mõnusaid äratundmisi ja seiklusi mänguautomaatide maailmas- https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=740