Legendid blackjack’i kohta

Blackjack on üks vanemaid kaardimänge, mis pole oma kunagisest populaarsusest grammigi kaotanud ka tänapäeval. Mäng, mille kohta on teateid juba 17. sajandist, on üle elanud lugematul hulgal skandaale, muutuseid, tõuse ja languseid.

Loomulikult on ka selle mängu puhul mastaapseid pettuseid korraldatud. Skeemitajad või kaartide loendajad pole aga need, keda võib blackjack’i legendideks lugeda. Tõelised legendid on need, kes on blackjack’i mängides maailma muutnud.

  • Arnold Snyder pole mitte üks parimaid blackjack’i mängureid maailmas, kuid ka suurepärane kaardimängude õpetaja. Ta on kirjutanud hulga raamatuid, mis aitavad kaardimängustrateegiat alates nullist selgeks teha. Veel enam – juba aastakümneid annab ta välja ajakirja, kus kirjeldab oma mängukogemust ning tutvustab erinevaid strateegiaid. Mis teeb ta legendiks? See, et ta jagab oma teadmisi täiesti tasuta.

Ta on aidanud luua programmi, mis aitab blackjack’i jaoks treenida, analüüsides kõikvõimalikke aspekte ning aidates erinevaid tõenäosuseid väljaarvutada. Seegi on täiesti tasuta. Snyder on tõeline entusiast. Talle ei meeldi võita mitte ühte partiid, vaid koostöös paljude heade mängijatega võita kogu mängu!

  • Lance Humble ei mänginud alguses üldse blackjack’i. Ta oli Torontos Yorki Ülikooli õppejõud ning vedas kursust nimega “Hasartmängude aspektid”. Kursus põhines hobuste võiduajamise süsteemil, kuigi tudengitele pakkus rohkem huvi blackjack. Nii otsustaski õppejõud mängu sel tasemel selgeks teha, et võiks oma õpilastele jagada kõige täpsemat informatsiooni. Ta kohtus maailma parimate blackjack’i mänguritega, lihvis oma oskused ideaali lähedaseks, kirjutas ühe autorina raamatu “The World’s Greatest Blackjack Book” ning töötas välja mitu uut kaartide lugemise strateegiat, mida blackjack’i juures kasutada. Veel enam – oma kirjutistes õpetas ta, kuidas õigesti blacjack’i mängides diileri ja teiste kasiino töötajatega suhelda ning andis nõuandeid selle kohta, kuidas teada, et on aeg teha paus ning mäng katkestada.