Kaardimängud internetis

Kaardimängud on minu arvates mõeldud intelligentsele inimesele. Siin tuleb lisaks reeglite tundmisele ka pikemas perspektiivis kasuks nii mängukogemus kui ka strateegiate tundmine. Erinevalt slotikatest tuleb siin oma aju tööle panna ning kui ikka mõistust ja annet (ja muidugi ka õnne) pisutki antud on, on siin võimalik päris kenasti endale tulu teenida. Nende mängimiseks oleks soovitatav olla puhanud ja keskendunud.

Täna tahaksingi rääkida, millised kaardimängud internetis on ja mis on nende erinevused. Antud juhul peatun pigem Eesti kasiinodes hetkel pakutavatel mängudel – on ehk aktuaalsem.

Blackjack

Vana tuntud blackjack ehk ei vajagi pikka tutvustamist. Kaardimäng, kus mängijate vastaseks on pank ehk kasiino. Kes saab oma kaardikombinatsiooni lähemale numbrile 21, ongi võitja. 21-st ei tohi aga üle minna, siis lähed “lõhki” ja kaotad. Kui saad kohe esimese kahe kaardiga kokku väärtuse 21, on tegu peavõidu ehk blackjack’iga. Numbrilistel kaartidel on omaenese väärtus, poiss, emand ja kuningas on väärtusega 10 ning äss on paindlik (1 või 11). Sellel mängul on ka väga tugev põhistrateegia, mille tundmine on suureks boonuseks. Sisuliselt koosneb see strateegia kõikidest käikudest, mida võiks teha, arvestades laual olevaid avatud kaardikombinatsioone. Minu arust on selle tundmaõppimine täiesti kohustuslik, kui tahad blackjack’iga raha teenida.

Pokker

Jällegi mäng, mida ilmselt pikalt tutvustama ei pea – see on üks tuntumaid mänge maailmas, kus on väga suur osa mängukogemusel, strateegial aga ka riskimisel. Seega on see üks tõelisi elamusi ja adrenaliini pakkuv mäng, millest minu arvates ei ole võimalik kunagi ära tüdineda. Erinevatel Eesti kasiinode saitidel on võimalik mängida päris palju erinevat tüüpi pokkereid:
Vene Pokker
Oasis Pokker
Turniiripokker
Pokkeri Rahamängud
Ultimate Texas Hold’em
3 Card Pokker
Hold ‘em
Baccarat
See mäng on palju vähemtuntud kui näiteks pokker või blackjack, samas on seda mängu palju lihtsam ära õppida ja põnev mängida. Tegu on võrdleva kaardimänguga, kus saab panna panuse kolmele variandile: “mängijale”, “pankurile” või “viigile”. Siin aga ei võrdu pankur kasiino endaga ega mängija inimesega, kes reaalselt hetkel mängu mängib. Tuleb ära arvata, kumb fiktiivne mängija – pank või mängija – saab kaardid lähemale väärtusele nr 9. Nii pankur kui mängija saavad diilerilt 2 kaarti – kui üks neist saab kohe kaardid, mille koguväärtus on 8 või 9, ongi see mängija juba võitnud. Kui panid näiteks panuse “pankurile” ja pankur võidab, saad võidusumma endale. Kui ennustad, et nad jäävad viiki ja panid panuse lahtrile “viik”, saad võidusumma jne. Selle tasuta versioonid on ka internetis olemas – paar korda läbi mängides saab sellest süsteemist juba imelihtsalt aru. Selles suhtes on see mängija suhtes palju vähemnõudlikum ja kerge ära õppida.

 

Saidki mainitud peamised kaardimängud internetis, mis minu arvates proovimist väärt. Soovin teile põnevaid mänguelamusi!