Blackjack — mäng igaühele  

Kas teadsite, et blackjack on maailma üks populaarsemaid mänge? “Bläkkdžäkki” tuntakse asjaarmastajate seas ka nime all 21. Nüüdseks maailma vallutanud mängu algus ei olnud aga nii roosiline – alguses ei soovinud seda keegi mängida, mistõttu pidid kasiinod inimestele selle mängimise eest peale maksma.

Blackjacki juuri tuleb otsida Prantsusmaalt, kus mäng 18. sajandi alguses levima hakkas. Selle nimi oli toona vingt et un ehk kakskümmend üks. Praegune nimetus “blackjack” tuleneb aga mängu ühest esimesest versioonist. Selle reeglite järgi võitis mängija kümnekordse panuse, kui tema kätte sattusid poti poiss ning risti äss. 19. sajandil tunti mängu juba ka Põhja-Ameerikas.

 

Mäng alustas oma tõelist võidukäiku möödunud sajandi esimesel poolel, mil 1931. aastal Las Vegases hasartmängud legaliseeriti. Blackjack muutus siis kasiinodes kõige populaarsemaks mänguks. Mängu edu sai hoogu juurde 50ndatel ja 60ndatel, mil avaldati esimesed raamatud, kuidas matemaatikat kasutades diilerist jagu saada. Edward O. Thorpi raamat “Beat the Dealer” muutus hitiks ning blackjack (blackjack reeglid) kogu riigi enimarutatud mänguks. Puudub küll statistika selle kohta, kui paljudel inimestel raamatutarkused ka suurte võitudeni viisid.

 

Blackjacki saladused sooviks endale selgeks teha ilmselt igaüks, kes kasiinosid külastab. Mis siis mängijad selle juures köidab? Teistest kaardimängudest erineb blackjack näiteks selle poolest, et peamine eesmärk pole mitte võita teisi mängijaid vaid võita kasiinot, saades parem kaardikombinatsioon kui on diileril.

 

Võitmiseks tuleb saada selline kaardikombinatsioon, mille summa oleks võrdne või võimalikult lähedal arvule 21. Kui diileri kombinatsioon on tugevam, siis mäng kaotatakse.

 

Kui soovite end treenida, leiab blackjacki internetis ka tasuta versioonina, mis aitab reeglid selgeks teha ning päris mänguks valmistuda. Reeglite poolest ei erine blackjack internetis millegi poolest sellest, mida mängitakse kasiinos või sõprade seltsis.

 

Uutele mängijatele antakse pärast registreerimist ning esimest sissemakset netikasiinodes tavaliselt ka erinevaid boonuseid, mida mängides ära kasutada, et uued mängijad saaksid oma algaja-õnne paremini ära kasutada. Ühtlasi on blackjack üks vähestest hasartmängudest, millega saab ka tegelikult raha teenida.