Aegade suurimad ruletivõidud

Kuigi rulett on üles ehitatud nii, et kasiino jääks alati võitjaks ja korjaks aja jooksul mängijatelt ilusasti kõik tagasi, mis ruletivõitudena välja on makstud, on läbi ajaloo ka neid ükskikuid õnnelikke, kes on ruletilauas heldelt võitnud ja rikkana päikeseloojangusse jalutanud (välja arvatud Sean Connery – tema jalutas Hollywoody ja sai filminäitlejaks).

Tooksingi välja mõned silmapaistvamad võitjad ruleti ajaloost, kuid kuna valuutade väärtus on ajaga väga palju muutunud, ei ole mõtet üritada neid võidusummade järgi üritada ritta suruda.

Charles Wells

Kui palju? Kuskil 2,000,000 franki aastal 1891.
Kuidas? Puhas õnn.

Pisisuli ja skeemitseja Charles Wells külastas 1891. aastal Monte Carlo kasiinot ja hakkas seal ruletti mängima. Imekombel sattus ta ootamatule võidulainele – väidetavalt võitis ta 23 korda 30 -st keerutusest, mis kõlab peaaegu uskumatult. Selle õhtu jooksul õnnestus tal peaaegu miljonifrangise võiduga pank lõhki ajada ja sellest sai ka inspiratsiooni omal ajal tuntud laul “The Man Who Broke the Bank at Monte Carlo”. Kuid nagu sellest veel vähe oleks olnud, läks Charles Monte Carlo kasiinosse mõni aeg hiljem uuesti oma õnne proovima ning tal õnnestus võita seekord üle miljoni frangi. Kuna ta oli tuntud kui skeemitseja ja juba korra kasiino rahast tühjaks teinud, hoidis kasiino personal tal eriti teravalt silma peal, kuid tema mängus ei tuvastatud midagi kahtlast ja nii jalutaski mees uue võiduga minema. Tänapäeva valuutas oleks tema võitude suuruseks vähemalt kümneid miljoneid eurosid, kuid kummalisel kombel suutis mees hiljem oma skeemitsemistega 8-ks aastaks vangi sattuda ja 1922. aastal suri ta puruvaesena. Keegi ei tea, mida ta oma rahaga tegi.

Mike Ashley

Kui palju? £820,000
Kuidas? “Complete bet ” ehk absoluutne panus 17- le.

Mike Ashley ei ole tavaline mees. Ta on biljonärist ettevõtja, kellele kuulub palju erinevaid ärisid, näiteks kuulub talle ka jalgpalliklubi Newcastle United. 2008. aastal otsutas mees ruletiga veelgi rohkem raha kokku ajada. Ta läks Mayfair’i erakasiinosse ja panustas kokku £480,000 absoluutselt igale “inside” panusele, mis hõlmab numbrit 17, lisaks panus puhtalt numbrile 17. Veel panustas ta ka esimesele poolele, keskmisele tosinale, keskmisele tulbale, mustale ja paarisarvule. Jäi mulje, nagu ta teaks, mida teeb. Mängu lõpuks oli tema võit 1,300,000 inglise naela suurune, mille netoväärtuseks oli £820,000. Juuresolijate sõnul paistis, et kuul maandus iga kord täpselt sinna, kuhu Mike soovis.

Sean Connery

Kui palju? $27,000
Kuidas? Korduvad panused numbrile 17.

Viimasena tooks ära kuulsa filminäitleja võidu, mis pole küll niivõrd suur, kui ajaloo suurimad ruletivõidud, kuid see – eest on lugu huvitav. Sean kasvas üles Edinburghis töölisklassi peres ja nende elu oli üpris vaene ja juba lapsena pidi ta pere toetamiseks mitmel tööl käima. 1963. aastal sattus ta aga Saint-Vincent’i kasiinosse Itaalias, kus ta tegi korduvaid panuseid numbrile 17. Mängu lõppedes oli ta kogunud võite väärtuses $27,000. Hiljem tegi tema mängitud James Bond filmis Diamonds Are Forever panuse samuti just numbrile 17. Ilmselt mitte kokkusattumus!

Seega näitavad need lood, et ole sa vaene töölisklassi esindaja, suli või biljonär – võiduvõimalus on hea õnne korral kõigil!