9 fakti, mida te kaardimängude kohta ei teadnud

Selge see, et kui miski on maailmas nii laialt tuntud kui mängukaardid ning kaardimängud, siis käib sellega kaasas ka igasugust huvitavat informatsiooni. Allpool on kirjas üheksa saladust, mida paljud kuulnud pole.

 

  1. Tänapäevased kaardimastid sümboliseerivad ühiskonnakorraldust. Mastide üle maailma levinud nimetused tekkisid keskaegsel prantsusmaal ning sümboliseerisid tolleaegsest ühiskonda – poti ühtsust, ärtu kirikut, ruutu kaupmehi ning risti põllumehi.
  2. Las Vegases kulub üks kaardipakk tunniga läbi. Otseselt kaardid just läbi ei kulu, ent kord tunnis vahetatakse kõik kaardid uute vastu, et kaardid ei kuluks ja neid ei märgistataks. Nii saab mäng kulgeda kõigi suhtes ausalt.
  3. Itaalia seikleja Casanova armastanud kaardimänge pea sama palju kui naisi.
  4. Sageli omistatakse väärtuslikemate kaartide tähendus ajaloolistele isikutele. Poisid, emandad ja kuningad tähistavad näiteks Aleksander Suurt, kuningas Taavetit, Julius Caesar’i ja Karl Suurt.
  5. Võib kindlalt väita, et kaardimäng on ajutreening. Kaardimäng stimuleerib neid ajuosasid, mis vastutavad mälu, immuunsuse ning probleemide lahendamise eest. Ühtlasi treenivad mängud kannatlikkust ning otsustusvõimet.
  6. Potiäss sümboliseeris paljudes riikides seda, et nende kaartide eest on maksud makstud. Sel tõttu on selle ässa kujundus teistest kaartidest uhkem, kuna seda tuli kuidagi esile tõsta.
  7. Igaüks on proovinud kord elus kaardimaja ehitada, kuigi tulemused on olnud erinevad. Üks USA poiss ehitas 2400 kaardipakist suurima kaardimaja. Mõned aastad hiljem lõi ta iseenda seatud rekordi üle ning ehitas uue maja, kus kasutas 218 792 kaarti ning ei midagi muud.
  8. Jokkeri mõtlesid välja ameeriklased. Algul polnud kaardipakkides ühtegi jokkerit. See loodi kodusõja ajal ühe mängu jaoks, mida kutsuti euchre’ks. Mäng oli vägagi populaarne enne kui pokker selle asemel kerkis. Jokker leidis hiljem oma koha ka teistes mängudes.
  9. Paljudes riikides on populaarne luua temaatilisi kaardipakke, eriti neid, mis kiidavad riiki, armeed või nendega seotud sündmusi või isikuid.

 

Loodame, et teil oli artiklit lugedes sama huvitav, kui meil seda infot kogudes!

https://www.optibet.ee/et/kasiino/