5 pokkerinippi, mis teevad sinust minutitega parema mängija

Kuna sõbrad on juba tükk aega peale käinud, et millal ma lõpuks oma pokkerinippe teistega jagama hakkan, siis otsustasin teha lihtsa listi kõige olulisematest asjadest, millele võiks mängides tähelepanu pöörata. Ma ei anna siin küll mingit uut ja suurt võluretsepti, aga kui neid lihtsaid juhiseid jälgida, siis peaks igaühe pokkerimäng oluliselt paranema.

1. Kui sa teed pokkerilauas otsuse, siis ole enesekindel.

Kuid oluline on olla sealt edasi avatud analüüsile, et järgmist mängu parandada. Otsustusvõimetus on pokkerilauas üks mängijate suurim vaenlane – alati lihtsalt ei tea, mis otsus oleks targem teha. Kuid ei tasu lasta end ka sellisel olukorral halvata. See võib edasise mängutempo sassi keerata ja terve mängu ära rikkuda. Pigem võta vastu siiski mingi otsus ja hiljem mängust väljaspool viibides saab seda hinnata ja tuleviku jaoks järeldusi teha.

2. Mängi pokkerit kaks korda sama palju, kui sa selle kohta õpid.

Pokker on mäng, mis nõuab praktikat ja kogemust. Ning kuigi ka õppimine ja jälgimine on üliolulised, siis puhtalt selle najalt parimaks mängijaks ei saa. Kui tahad head taset saavutada, tuleb pidevalt mängida ja profid mängijad väidavad, et tipptaseme juures peaksid kõik otsused tulema automaatselt, kogemuse põhjal.

3. Kui sul hakkab järjest väga hästi minema, ära muuda oma mänguharjumusi ja panustamismeetodeid.

Suur viga, mida paljud pokkerimängijad teevad, on see, et kui hakkab järsku mängus hullult vedama ja hästi minema, hakatakse edaspidi ebareaalseid panuseid tegema või suuri riske võtma. See aga tavaliselt lõpeb suure kahjumiga, sest kuigi sul läks järjest hästi, ei tähenda, et sinust on järsku saanud pokkerijumal. Kuna mitte keegi ei ole võimeline järjest alati võitma, siis pigem hoia rahulikult oma mängustiili ja püüa sellega üle elada ka ebaõnne hetked, kus võite ei tule.

4. Vali üks pokkeri vorm ja saa selles väga heaks. Ära hüple ringi erinevates kohtades, enamasti lõpeb see kaotamisega.

See on umbes sama teema, mis ka ametite puhul – kui teed palju erinevaid asju korraga, ei saa sa üheski olla tõeliselt hea. Sama kehtib ka pokkeris – ühele kindlale mängule kindlaks jäädes muutud selles kiiremini tugevamaks ja sellega tõusevad ka sinu võiduvõimalused kordades.

5. Jäta oma ego pokkerit mängides ukse taha

See nõuanne on minu arvates ülioluline! Oskus liiga tugevate vastaste puhul suures mängus tagasi tõmmata on tegelikult suur kunst. Kui sa saad reaalselt aru oma tugevusest ja aksepteerid seda, annab see sulle parema arusaama, millistes mängudes oled võimeline kaasa mängima ja kus on veel arenguruumi.

Harjutamine teeb meistriks! Pokker on mäng, mille puhul see ütlus sobib ideaalselt. Ma olen päris kindel, et kui neid nõuandeid kuulda võtate, on tee arenguks ja suuremate võitudeni avatud!