18 hasartmängude fakti

Olen nüüdseks väga palju hasatmängude teemadel igausugu lugusid ja fakte teada saanud ja tahaks neid põnevaid avastusi ka teiega jagada!

Traditsiooniline 52 – kaardine pakk peidab endas 2,598,960 unikaalset 5 – kaardilist “kätt” ehk kombinatsiooni. Võimalus, et pokkeris õnnestuks saada kätte 1 paar, on lausa 42.26 protsendi suurune!

McCarran International Airport, Las Vegase peamine lennujaam, on lendude ja reisijate arvu poolest maailmas 8. kohal. Ning enamik nendest reisijatest tulevad sinna eesmärgiga hasartmängude paradiisi kasiinodes mängida.

Blue-chip firmad saavad oma nime siniste kasiinožetoonide järgi, millel on valgetest ja punastest žetoonidest tavapäraselt suurem väärtus. Mustad žetoonid hoitakse aga kurikuulsatele mastermindidele.

Ruletti teatakse ka kui “Devil’s game” (Saatana mäng), kuna kõikide ruletirattal esinevate arvude kogusummaks on 666 – vanapagana number.

68% Las Vegases mängitavatest hasartmängudest on slotikad ehk mänguautomaadid. Nii et Vegas pole sugugi nii glamuurne koht, kui võiks filmidest arvata!

Hasartmängud ja loteriimängud on olnud läbi ajaloo ka vahendeiks, millega suuri avalikke projekte rahastada. Isegi maailmakuulus Hiina Müür on ehitatud hasartmängude tulu abil.

Võileib sellisel kujul, nagu me seda teame, sai alguse mehest nimega John Montagu, Earl of Sandwich. Nimelt ei tahtnud ta söömiseks kasiinolauast lahkuda ja nii toodigi talle saia ja vorsti sümbioos, mida hakati tema nime järgi kutsuma “sandwich” ehk siis eesti keeles “võileib”.

MIT tudengid (Cambridge’s Massachusetts’is) koostasid 1979. aastal blackjacki meeskonna ja see pidas vastu 2000. aastate alguseni – nende aastate jooksul õnnestus meekonnal miljoneid dollareid teenida. Võitmiseks kasutasid nad seaduslikke ja matemaatiliselt toimivaid kaartide lugemise tehnikaid.

Läbi aegade suurim slotimängu võit tuli ära Las Vegases, kus 25- aastane insener võitis $39,710,826.36 Megabucks slotimängul, mille tõenäosus oli 16.7 miljonit ühele! Võimas!

Zimbabwe president Robert Mugabe võitis 2000. aastal loteriis 100,000 Zimbabwe dollarit (sel ajal umbes US$2,600). Ta on ainus teadaolev kaasaja riigipea, kes on loteriis võitnud. Kuid asja konks on selles, et loterii korraldajaks oli pank, mis kuulub osaliselt riigile ning Zimbabwe on tuntud oma korruptsiooni poolest. Nii et palju õnne tõesti! Hmm – millise loterii võiks täna võita?

USA president Richard Nixon rahastas aga oma valimiskampaaniat kaardimängus võidetud rahaga – nimelt mängis ta 2. Maailmasõja ajal South Pacific’us. Aiai, härra president, väga vallatu teist!

Soovin ka teile põnevaid seiklusi hasartmängude maailmas! Natuke vallatust on alati lubatud! ;)